KDP: Kürdistan’ı çirkinleştirecek olaylara yol verilmeyecek

Kürdistan Demokrat Partisi, (KDP) Süleymaniye ve Halepçe sınırında meydana gelen gösteri ve olaylar ile ilgili Kürdistan’ı çirkinleştirecek olaylara yol verilmeyeceğini açıkladı.

Haber Merkezi - Kürdistan Demokrat Partisi, (KDP) Süleymaniye ve Halepçe sınırında meydana gelen gösteri ve olaylar ile ilgili Kürdistan’ı çirkinleştirecek olaylara yol verilmeyeceğini açıkladı.

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Süleymaniye ve Halepçe sınırında meydana gelen gösteri ve olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada, “Biz resmi kurumlara, siyasi parti binalarına ve genel yerlere saldırı yapılmasına karşıyız, güvenlik güçlerinden görevlerini yerine getirmelerini ve Kürdistan’ı çirkinleştirecek olaylara yol vermemelerini talep ediyoruz” denildi.

‘BU TÜR YAKLAŞIMLAR ÖZDEN VE GERÇEKLİKTEN UZAKTIR’

Açıklamanın devamında halkın yaşam koşullarının düzeltilmesini isteyen temiz niyetli yaklaşımların desteklendiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi.

“Hükümet bu önemli sorunu çözmelidir. Fakat aynı zamanda resmi kurumlara, siyasi parti binalarına ve genel yerlere saldırı yapılmasına karşıyız ve bu tür yaklaşımlar özden ve gerçeklikten uzaktır. Görülüyor ki karışıklık ve şiddet yaratmak isteyenlerin ilk amaçları parti binalarımızı hedef almaktır. Güvenlik güçleri kurumlarından görevlerini yerine getirmelerini ve Kürdistan’ı çirkinleştirecek olaylara yol vermemelerini talep ediyoruz.”

‘ÇİRKİN YAKLAŞIMLARA KARŞI SORUMLUCA DAVRANMALIYIZ’

Halkı sağduyuya ve sorumluca davranmaya davet eden açıklamada, bütün taraflardan Kürdistan ve demokrasi tecrübesini tehdit eden bu çirkince yaklaşımlara karşı sorumluca davranmasını talep edildiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Halkın taleplerinin büyük bir bölümünü yerine getirmek ve bu zor süreçleri aşmak ancak bütün tarafların çabaları ile olur, bu şeklide de demokratik bir seçimin yapılması ve yeni bir hükümetin kurulması için zemin oluşur.”