'Game of Thrones oyuncularına senaryo verilmiyor'

Game of Thrones dizisinin final sezonunun sızmaması için şaşırtıcı önlemler alınıyor. Senaryo oyuncularla tamamen paylaşılmıyor, sosyal medya yasak, bazı sahneler defalarca çekiliyor.

Haber Merkezi

Game of Thrones dizisinin final sezonunun sızmaması için şaşırtıcı önlemler alınıyor. Senaryo oyuncularla tamamen paylaşılmıyor, sosyal medya yasak, bazı sahneler defalarca çekiliyor.

ABD merkezli televizyon ağı HBO, dünyanın en çok izlenen dizilerinden Game of Thrones’un son sezonuyla ilgili spoilerların piyasaya çıkmaması için aşırı  önlemler alıyor. Vanity Fair dergisine göre bu önlemleri ‘delice’ diye nitelemek bile mümkün.

Geçtiğimiz sezon boyunca hem senaryonun hem de yayımlanmamış bölümlerin ortaya çıkması, yapımcı şirketin başını ağrıtmıştı. Medyaya sızan bilgilere ve oyuncuların paylaştıklarına göreyse, dizinin 2019’da gösterilecek olan ve çekimlerine başlanan final sezonunda kötü sürprizlerin tekrarlanmaması için çok sıkı önlemler alınıyor.

İlk önlem, birden fazla final sahnesinin çekilmesi. HBO Program Başkanı Casey Bloys’un açıklamasına göre, çekimler sırasında drone ile görüntülerin alınıp finalin anlaşılmasını önlemek amacıyla birden farklı alternatif son çekilecek. Ancak böylesine büyük bir yapımın birden fazla final sahnesi çekmesinin maddi açıdan HBO’ya büyük bir yük getireceği de bir gerçek.

15 SAATTE ÜÇ ‘AYNI’ SAHNE ÇEKİLDİ

Jon Snow karakterini oynayan Kit Harington, ABD’de yayınlanan ‘Jimmy Kimmel Live!’ televizyon programında geçen sezon üç adet sahte sahnenin çekilmesi için 15 saatin harcandığını söylemişti. Ancak çekimleri takip eden hayranlar bu numarayı yemediklerini açıklamıştı.

SENARYO OYUNCULARLA PAYLAŞILMIYOR

Dizideki Khaleesi karakterini canlandıran Emilia Clarke ise Telegraph gazetesi ile söyleşisinde, oyunculara dizinin senaryosunun tamamen verilmediğini, çoğu oyuncuya finalin ne olacağının söylenmediğini açıkladı. Clarke, aynı zamanda birden fazla sezon finalinin yazıldığını ve bunların çekileceğini, büyük ihtimalle de hiçbir oyuncunun gerçekten dizinin nasıl biteceğini bilmediğini söyledi.

REPLİKLER ANLIK VERİLİYOR

Bazı sitelerde yer alan haberlere göre ise bazı oyuncuların eline senaryo verilmeyerek kulaklıklarına söyleyecekleri repliklikler aktarılıyor.

SOSYAL MEDYA YASAK!

Clarke aynı zamanda çok sıkı bir sosyal medya yasağının uygulandığını da sözlerine ekliyor. Geçen yıl dizinin hayranları sosyal medya görüntülerinden hangi sahnelerin çekildiğini ve hangi karakterlerin diziye geldiğini tahmin edebilmişti. Mesela Clarke’ın Instagram’dan Kit Harington ile paylaştığı görüntüler, Khaleesi’nin ‘Duvar’ın ötesine bir yolculuk gerçekleştireceğine dair ipucu vermişti.

Kaynak: BBC Türkçe