Ankara'da KHK protestosu: 9 gözaltı

Ankara'da, son yayımlanan KHK'ları protesto etmek için basın açıklaması yapmak isteyen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ATO üyelerine polis izin vermedi. Çıkan arbede de KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen'in de aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı.

Haber Merkez - Ankara'da, son yayımlanan KHK'ları protesto etmek için basın açıklaması yapmak isteyen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ATO üyelerine polis izin vermedi. Çıkan arbedede KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen'in de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Geçen hafta yayımlanan 695 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili olarak Ankara Mithatpaşa Caddesi'nde açıklama yapmak isteyen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ATO üyelerine polis izin vermedi.

Eğitim-Sen yöneticileri daha sonra Eğitim-Sen 5 No’lu Şube’nin önüne gitmek isterken polis Mithatpaşa Caddesinde gruba müdahale etti.

Polis, müdahale sırasında KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nusret Sulkalar ile Eğitim Sen 4 Nolu Şube Başkanı Gülhan Şimşek'in de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.