PDK-S ve TEV-DEM’den Barzani ailesine başsağlığı

PDK-S ve TEV-DEM, geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman Başbakan Neçirvan Barzani’nin kardeşi Dilovan İdris Barzani için Barzani ailesine başsağlığı diledi.

Haber Merkezi

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman Başkan Barzani’nin yeğeni ve Başbakan Neçirvan Barzani’nin kardeşi Dilovan İdris Barzani için Batı Kürdistan’ın iki siyasi hareketi, Kürdistan Demokrat Parti-Suriye (PDK-S) ve Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) başsağlığı mesajı yayımladı.

PDK-S Politbürosu tarafından yayımlanan taziye mesajında, “Sevgili Dilovan Barzani’nin vefat haberini büyük bir üzüntüyle duymuş bulunmaktayız. Vefatından dolayı Başkan Mesud Barzani ve Başbakan Neçirvan Barzani’ye başsağlığı dileklerimizi iletir, Barzani ailesi ve Kürdistan Demokrat Parti (KDP) camiasına sabırlar dileriz.” denildi.

TEVDEM Merkezi Yörütme Kurulu tarafından yayımlanan taziye mesajında ise, “Sayın Dilovan Barzani’nin vefatı bizleri derinden üzmüştür. Bu vesileyle Başbakan Neçirvan Barzani’ye başsağlığı, değerli ailesine sabırlar diler ve Allah’tan Sevgili Dilovan Barzani’ye cennetinden yer bağışlamasını niyaz ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.