Trump'tan rahip Brunson tweeti: Ben ondan daha casusum

'FETÖ' ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı gerekçesiyle Türkiye'de tutuklu bulunan rahip Andrew Brunson ile ilgili ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından bir mesaj yayınladı.

Haber Merkezi - 'FETÖ' ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı gerekçesiyle Türkiye'de tutuklu bulunan rahip Andrew Brunson ile ilgili ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından bir mesaj yayınladı.

Rahip Brunson'ın suçsuzluğuna dikkat çeken Trump, "Ona casus diyorlar, ben ondan daha casusum" dedi.

Donald Trump Twitter mesajında, "Amerika'da iyi bir beyefendi ve Hristiyan lider olan Rahip Brunson yok yere Türkiye'de yargılanıyor ve zulme uğruyor. Ona casus diyorlar ben ondan daha fazla casusumdur. Umuyorum ki evine ve ait olduğu güzel ailesine dönmesine izin verilecek" diye yazdı.

Trump daha önce Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı yüz yüze ve telefon görüşmelerinde de Rahip Brunson'ın durumunu gündeme getirmişti.

Pazartesi günü tekrar hakim karşısına çıkan Rahip Brunson hakkında mahkeme heyeti tutukluluğunun devamına karar verdi. 2016 Eylül ayında tutuklanan ve cezaevine konulan rahip hakkında 35 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Davanın bir sonraki duruşma tarihi olarak da 7 Mayıs belirlendi.