ABD Başkan Yardımcısı Pence: Türkiye'nin Brunson'ı bırakma zamanı geldi

ABD Başkanı Donald Trump'ın ardından, Başkan Yardımcısı Mike Pence de Türkiye'de tutuklu olan Amerikalı din adamı Andrew Craig Brunson'ın serbest bırakılması çağrısı yaptı. Pence Twitter hesabından "Türkiye hükümetinin onu serbest bırakma zamanı geldi" dedi.

Haber Merkezi - ABD Başkanı Donald Trump'ın ardından, Başkan Yardımcısı Mike Pence de Türkiye'de tutuklu olan Amerikalı din adamı Andrew Craig Brunson'ın serbest bırakılması çağrısı yaptı. Pence Twitter hesabından "Türkiye hükümetinin onu serbest bırakma zamanı geldi" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Papaz Brunson Türkiye’de zulme uğruyor” ifadelerinin ardından, Türkiye’de tutuklu bulunan Amerikalı din adamı Andrew Craig Brunson hakkında Washington’dan yeni bir açıklama geldi. Bu kez ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Türkiye’ye Brunson’ı serbest bırakma çağrısı yaptı.

Pence, FETÖ ve PKK suçlamasıyla İzmir’de tutuklu bulunan, Amerikan basını tarafından Fethullah Gülen’in iadesi için rehin tutulduğu iddia edilen Brunson hakkında bir tweet attı. ABD Başkan Yardımcısı, 35 yıl hapis cezası istenen Andrew Craig Brunson’un hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu hafta Pastör Brunson’ın eşiyle konuştum. Ona dualarımızın onlarla olduğu, Başkan ve benim Türkiye’deki davayı takip ettiğimiz konusunda güvence verdim. Brunson, ailesi, dostları ve cemaatiyle tekrar bir araya gelmesi gereken iyi ve dindar bir adamdır. Türkiye hükümetinin onu serbest bırakma zamanı geldi.”