KANLI GECE - 27 Temmuz korkusu!

http://www.kurdistan24.net/tr/

HABER MERKEZİ

2018'in 2’nci ay tutulması 27 Temmuz akşamı gerçekleşecek.

Tutulma esnasında tam olarak kaybolmayan Ay, koyu kızıl bir renge bürünecek.

Bu görsel şölen dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye'de de takip edilebilecek.

Geçtiğimiz günlerde de kanlı ay tutulması hakkında komplo teorileri atılmıştı.

Bu yılki ilk tutulması olan “Tam Ay tutulması” 31 Ocak 2018 günü gerçekleşmişti. Tutulma, Kuzey Amerika, Büyük Okyanus, Rusya, Asya ve İskandinavya'nın kuzeyinden gözlenmişti.

27 Temmuz akşamı gerçekleşecek kanlı Ay tutulması, bu yüzyılın en uzun süreli Ay tutulması olacak ve 1 saat 43 dakika devam edecek.

Antarktika, Avustralya, Asya, Rusya, Afrika, Avrupa ve Güney Amerika'nın doğusundan gözlenebilecek bu tutulma saat 20.13'de başlayıp ertesi gün sabaha karşı 02.30'da sona erecek.

Tutulmanın maksimumunun gerçekleştiği 22.30-01.13 saatleri arasında ay tamamen kararacak.

Kanlı Ay Tutulması, Dünya'nın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlıkta bırakması ile tam Ay Tutulması'nın yaşandığı zaman gerçekleşiyor ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünüyor. Normalde Ay, Dünya etrafındaki turunu yaklaşık 27 günde tamamlıyor ve 29.5 gün içinde de döngüsünü gerçekleştiriyor.

"Kanlı Ay" sadece Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında beliriyor.

Yılın son tutulması ise 11 Ağustos'ta parçalı güneş tutulması olacak; Yılın son tutulması ise 11 Ağustos'ta parçalı güneş tutulması olacak.

Komplo teorisyenleri ve Protestan Hristiyanlar, 27 Temmuz'da gerçekleşecek olan Ay tutulmasından korkuyor. Çünkü bu onlar için insanlığın kıyametinin yaklaştığına ve dünyanın sonunun geldiğine dair bir işaret.

Bir grup Hristiyan'ın bir araya gelmesi ile oluşan Endtime Ministries topluluğu ise, İncil'de yer alan bazı kehanetlere dayanarak kıyameti bekliyor. Var olan inanca göre son 2000 yılda gerçekleşen bütün "Kanlı Ay Tutulmaları" beraberinde büyük felaketler getirdi.