Hırsızdan mektup: Şeytana uydum

http://www.kurdistan24.net/tr/

HABER MERKEZİ

Bursa'nın İnegöl ilçesinde hırsız, çaldığı motosikleti dört gün sonra geri getirdi. Hırsız, motosikletin sahibine bıraktığı notta "Ben hayattan dersimi aldım", "Allah beni ıslah etsin", "Şeytana uydum" gibi ifadelere yer verdi.

Olay, 4 gün önce Bursa'nın İnegöl ilçesinde bulunan Mobilya Sanayisi 26. Sokak üzerinde Yavuz Arı'ya ait büfenin önünde meydana geldi. Motosikletiyle büfesine giden Arı, içeride çalıştığı sırada kimliği belirsiz kişi tarafından motoru çalındı.

Akşam atölyesini kapatıp evine gitmek isteyen Yavuz Arı, motosikletinin çalındığını fark etti.

Polise şikayette bulunmayan Arı, 4 gün sonra ise motosikleti büfesinin önünde, üzerine iliştirilmiş bir notla gördü.

Yavuz Arı'dan kendisini affetmesini isteyen hırsız, yazdığı notta şu ifadeleri kullandı:

"Selamün aleyküm abi. Öncelikle mübarek ellerinden öperim. Şeytana uydum affet beni. Vicdan azabı çekiyorum, Allah beni ıslah etsin. Senin canını sıktığım her günün yüz katı dua edeceğim. Verdiğim zararı en kısa sürede çalışıp sana ulaştıracağım. Hakkını helal et.

Ben hayattan dersimi aldım. Umarım sende büyüklüğünü gösterirsin. Allah seni benim gibi şeytana uyanlarla karşılaştırmasın. İnan Allah'a böyle biri değilim bir anda oldu. Özür dilerim tekrar ellerinden öperim."

HIRSIZI AFFETTİ

Motosikletine kavuşan Yavuz Arı, sosyal medya hesabından motosikletinin ve hırsızın mektubunu paylaşıp, hırsızı affettiğini dile getirdi.

Hırsıza sosyal medya hesabından mesaj veren Yavuz Arı, "Motoru eski haline getirdim. Hırsızın faturası 1205 TL. Mektup yazmış sağ olsun ama masrafları ulaştıracakmış. Arkadaşlar benim hırsız çok pişman olmuş. Ben onu affettim, Allah da onu affetsin" dedi.

(Kaynak: Ajanslar)