VİDEO - İtalya’yı sarsan patlama

İtalya'nın kuzeyinde yer alan Bologna kentinde bir otoyolda yaşanan kaza sonucu meydana gelen patlamada en az 2 kişi öldü, 14'ü ağır 70 kişi de yaralandı.
kurdistan24.net

HABER MERKEZİ

İtalya'nın kuzeyinde yer alan Bologna kentinde bir otoyolda yaşanan kaza sonucu meydana gelen patlamada en az 2 kişi öldü, 14'ü ağır 70 kişi de yaralandı.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Bologna kentinde havalimanına yakın bir otoyolda yakıt yüklü tankerin yanması sonrası büyük bir patlama meydana geldi.

Bologna'da A1 otoyolunu A14'e bağlayan Casalecchio'da meydana gelen patlamada en az 2 kişi hayatını kaybederken, 14'ü ağır olmak üzere 70 kişi yaralandı. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Bölgede yaşanan bir diğer kazanın ardından trafiği idare eden 11 jandarma ve 2 polis memurunun da yaralılar arasında bulunduğu aktarılırken olayda ölü ve yaralı sayısının artabileceği belirtiliyor.

Yanıcı madde taşıyan bir kamyonla birkaç arabanın kaza yapmasıyla meydana gelen olayda, kazanın olduğu yere yakın bir araba, satış bayisindeki araçların alev almasının ardından patlamalar yaşandı.

Olayda yaklaşık 10 arabanın patladığı tahmin ediliyor. Otoyol üst geçidinin bir kısmının çöktüğü belirtilirken, bölgede hala alevlerin olduğu ve müdahalenin sürdüğü aktarıldı.

Bologna polisinin sosyal medyadaki Twitter hesabı üzerinden olaya ilişkin yapılan açıklamada, "Otoyolda meydana gelen bir kaza sebebiyle, Via Marco Emilio Lepido'da bir patlama oldu ve yangın çıktı. Hem otoyol hem de Borgo Panigale bölgesi trafiğe kapatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Patlamadan etkilenenleri kurtarmak için gerekli çalışmaların yürütüldüğü belirtilen açıklamada, Borgo Panigale bölgesinden uzak durulması uyarısında bulunuldu.

Bologna polisinin açıklamasında, bölgenin hem araç hem de yaya geçişine kapatıldığı vurgulandı.