Nusra'nın 3 üst düzey komutanı öldürüldü

El Kaide'nin Suriye kolu olarak bilinen Nusra Cephesi'ne bağlı Fetih ordusu'nun 3 üst düzey komutanının öldürüldüğü duyuruldu.

El Kaide'nin Suriye kolu olarak bilinen Nusra Cephesi'ne bağlı Fetih Ordusu'nun 3 üst düzey komutanının öldürüldüğü duyuruldu.

Suriye Gözlem Örgütü'nün aktardığı bilgilere göre kimliği belirlenemeyen uçakların Halep'te yaptığı bombardıman sonucu, Nusra Cephesi’nin Halep komutanı olarak bilinen Hacer el Homsi, Fetih Ordusa'na bağlı tugayların komutanı Ebu Müslim eş-Şami ve Fetih Ordusu’nun kurucularından Ebu Ömer Sarakibi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda komutan ve militan öldürüldü. 
Londra merkezli örgütün yerel kaynaklara doğrulattığını belirttiği bilgilere göre, aralarında üst düzey komutanlar ve liderlik kadrosunun bulunduğu kişilerin yaptığı toplantı sırasında, kimliği belirlenemeyen uçaklardan yapılan hava saldırısı yapıldı. Yapılan saldırı sonucu aralarında komutanların da bulunduğu birçok üst düzey yönetici hayatını kaybetti. 
Bölgeden haber veren çeşitli kaynaklara göre saldırı, toplantıyı haber alan Suriye'nin uçakları tarafından yapıldı, bazı kaynaklara göre ise Fetih Cephesi'ne büyük darbe vuran saldırı ABD uçakları tarafından gerçekleştirildi.