Erdoğan ile Putin görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki görüştü.

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te zirvenin ikinci gününde Costa Salguero Fuar Alanı'ndaki temasları kapsamında ikili görüşmeleri devam ediyor.

Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile 17.25'te başlayan görüşmesi basına kapalı şekilde gerçekleşti.

Görüşmenin başında kısa bir açıklama yapan Erdoğan, sözlerine Putin'e teşekkür ederek başladı.

Erdoğan, "G20 marjında bir araya gelmek beni son derece mutlu etti. Bu ara hayati konularda görüşme fırsatımız oldu. Bizler görüşürken arkadaşlarımız bir araya geldiler" dedi.

Erdoğan, "Türk akımıyla ilgili yaptığımız görüşmeler büyük önem arz ediyor. Bu arada İdlib ile ilgili olarak İstanbul'daki dörtlü zirve çok çok büyük önem arz etti. Tabii atmamız gereken çok daha farklı adımların olduğuna inanıyorum. Çok kısa da olsa dar çerçevede İdlib ile ilgili bir görüşme yapmayı doğru buluyorum" diye konuştu.

Erdoğan'ın, ikili temasları çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’la da görüşeceği bildirildi.

ERDOĞAN, ŞİNZO ABE İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile bir araya geldi.

Zirvenin yapıldığı Costa Salguero Fuar Alanı'nda basına kapalı gerçekleşen kabul 40 dakika sürdü.