Kapatılan kanalların kapısına mühür vuruldu

Geçen hafta yayınları durdurulan televizyon kanalları Jiyan Tv, Azadî Tv, Zarok Tv ile aynı binayı kullanan Gün Tv ile Gün Radyo yayın organlarının kapıları mühürlendi.

Geçen hafta  yayınları durdurulan televizyon kanalları Jiyan Tv, Azadî Tv, Zarok Tv ile aynı binayı kullanan Gün Tv ile Gün Radyo yayın organlarının kapıları mühürlendi.

Maliye ve sivil polislerin kanallarda arama yapmasının ardından kapılarını mühürlediği Azadî Tv, Jiyan Tv, Zaro Tv, Gün Tv ve Gün Radyo’nun bina içindeki malzemeleri kayıt altına aldı. 

Jiyan Tv Sorumlu Müdürü Bilal Gezer, kanalın mühürlenmesi ile ilgili olarak, “Yayınımız durdurulduktan sonra böyle bir gelişmeyi de bekliyorduk” dedi.

Bilal Gezer, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamada, “İki yıldır bin bir emekle yaşatmaya çalışıyorduk Jiyan Tv’yi. 21 Mart’ta Kirmanckî (Zazaca) yayına başladık. Kaybolmaya başlayan bir lehçeyi diriltmeye çalıştık. Kirmanckî için hassasiyet gösterenler için bir umut olmuştu Jiyan Tv. Kameramanından programcısına kadar bütün çalışanlarımız burada. Bugün mühür vurdular, ama bir gün bu mühürler sökülecek ve daha güçlü geleceğiz” şeklinde konuştu.