Başbakan’dan ekonomik altyapıyı güçlendirme vurgusu

Başbakan Mesrur Barzani, 9’uncu hükümetin işbaşına gelmesinin ardından Kürdistan Bölgesi’nin ekonomik altyapısını güçlendirmeye büyük önem verme kararı aldığını söyledi.
kurdistan24.net

K24 - ERBİL

Başbakan Mesrur Barzani, 9’uncu hükümetin işbaşına gelmesinin ardından Kürdistan Bölgesi’nin ekonomik altyapısını güçlendirmeye büyük önem verme kararı aldığını söyledi.

Başkent Erbil’deki 120 Metre Otoyolu açılış töreninde konuşan Başbakan Mesrur Barzani, Peşmergeler ve şehit aileleri başta olmak üzere, tüm Kürdistanlıların Kürdistan Bayrağı gününü kutlayarak, “Kürdistan Bayrağı hep göklerde dalgalansın” dedi.

120 Metro Otoyolu projesine önceki hükümet döneminde başlandığını ve mevcut hükümetin de bu projeyi tamamlandığını kaydeden Başbakan, projenin halkın hizmetine sunulduğunu belirtti.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü:

“9’uncu hükümet olarak Kürdistan Bölgesi’nin ekonomik altyapısına büyük önem verme kararı aldık. Otoban ve caddelerin yenilenmesi ve çoğaltılması ekonomik altyapımızın güçlenmesinin en önemli unsurlarından biri ve bunu önemsiyoruz. Kürdistan’ın tüm şehirlerinin sınırları içerisinde ve şehirler arasında yeterli sayıda otoyol projelerini hayata geçireceğimizi umuyorum. Hem Kürdistan vatandaşları hem de Kürdistan’a gelen misafirler bu yollardan yararlanacaktır. Bu, ticaretin güçlenmesine de katkı sağlayacaktır.

Tüm kardeşlerime, tüm Kürdistan Bölgesi vatandaşlarıma çağrım, bu yollardan istifade etmeleri ve kendi can güvenliklerini önemsemeleridir. Onların can güvenliği ve selameti bizim için her şeyden önemlidir.

Bu şekilde stratejik ve büyük projenin Kürt aklı, Kürt mühendisleri, Kürt dizaynı ve Kürt ürünleriyle gerçekleştirilmesi mutluluk vericidir. Bu projenin dünyadaki diğer projelerden aşağı kalır hiçbir yanı yoktur.”