3 ilde 388 köy yolu ulaşıma kapandı

Siirt, Bingöl ve Şırnak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 388 köy ile 8 mezra yolu ulaşıma kapatıldı.

HABER MERKEZİ

Siirt, Bingöl ve Şırnak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 388 köy ile 8 mezra yolu ulaşıma kapatıldı.

Siirt Özel İdaresi Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat, dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Şirvan ilçesinde 50, Pervari'de 44 ve Eruh'ta 10 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

Karla mücadele ekiplerinin kapalı yolların ulaşıma açılması için çalışma yürüttüğünü aktaran Canpolat, "Acil durumlar için ekipler hazır bekletiliyor. Köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerimiz tüm bölgede çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Bingöl'de de kar yağışı sonucu 254 köy yolu ulaşıma kapandı. Kentte, dün geceden beri etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi köy yollarında ulaşımın aksamasına neden oldu.

Kar yağışı, Karlıova ilçe merkezinde de hayatı olumsuz yönde etkiledi.

ŞIRNAK'TA 30 KÖY VE 8 MEZRA YOLU KAPALI

Şırnak'ta etkili olan kar nedeniyle 30 köy ve 8 mezra yolu ulaşıma kapandı. Kentte etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, kar kalınlığı merkezde 20, kırsalda ise 40 santimetreye ulaştı.

Kar nedeniyle yolu kapanan merkeze bağlı 11 köy ve 2 mezra, ilçelerden Beytüşşebap'ta 9 köy ve 3 mezra, Uludere'de 6 köy ve 2 mezra, Güçlükonak'ta da 4 köy ve 1 mezraya ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi ekiplerince söz konusu yolların ulaşıma açılması için başlatılan çalışmaların devam ettiği belirtildi.