Fransa: Kürdistan Bölgesi’ni desteklemeye devam edeceğiz

Başbakan Mesrur Barzani’yle bir araya gelen Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, Kürdistan Bölgesi’ni desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

K24 - MÜNİH

Başbakan Mesrur Barzani’yle bir araya gelen Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, Kürdistan Bölgesi’ni desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

56’ncı Münih Güvenlik Konferansı görüşmeleri kapsamında Almanya’da bulunan Başbakan Mesrur Barzani, Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian ile bir araya geldi.

Görüşmede Irak ve bölgedeki son gelişmelerin yanı sıra, Fransa ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler ele alındı.

Görüşmede Fransa ile Kürdistan Bölgesi arasında dostane ve sıcak ilişkilerin devam edeceği dile getirilerek, Fransa’nın Peşmerge Güçleri ve Irak ordusuna yönelik yardımlarının da konuşulduğu ifade edildi.

Jean Yves Le Drian, bütün kriz dönemlerinde ve zor süreçlerde olduğu gibi Fransa’nın Kürdistan Bölgesi’ne yönelik yardımlarını sürdüreceğini kaydetti.

Münih’teki temaslarını sürdüren Başbakan Mesrur Barzani bugün ayrıca ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kuveyt Başbakanı Sabah el-Halid el-Sabah ve Almanya Paramentosu heyeti, ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham başkanlığındaki Kongre heyeti, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebu Gayt, Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el Hekim, Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı Falih Feyyaz ve Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safedi’yle görüşmeler gerçekleştirdi.

 
 
 
View this post on Instagram

Başbakan Mesrur #Barzani’yle bir araya gelen Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, #Kürdistan Bölgesi’ni desteklemeye devam edeceklerini söyledi. 56’ncı Münih Güvenlik Konferansı görüşmeleri kapsamında Almanya’da bulunan Başbakan Mesrur Barzani, Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian ile bir araya geldi. Görüşmede Irak ve bölgedeki son gelişmelerin yanı sıra, Fransa ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler ele alındı. Görüşmede Fransa ile Kürdistan Bölgesi arasında dostane ve sıcak ilişkilerin devam edeceği dile getirilerek, Fransa’nın Peşmerge Güçleri ve Irak ordusuna yönelik yardımlarının da konuşulduğu ifade edildi. Jean Yves Le Drian, bütün kriz dönemlerinde ve zor süreçlerde olduğu gibi Fransa’nın Kürdistan Bölgesi’ne yönelik yardımlarını sürdüreceğini kaydetti.

A post shared by Kurdistan24 Türkçe (@kurdistan24_turkce) on