Arsene Wenger: Arsenal’e geri dönmeyeceğim

2018 yazında 22 yıl boyunca sürdürdüğü Arsenal'deki teknik direktörlük görevinden ayrılan Arsene Wenger, ses getirecek açıklamalarda bulundu.

HABER MERKEZİ

2018 yazında 22 yıl boyunca sürdürdüğü Arsenal'deki teknik direktörlük görevinden ayrılan Arsene Wenger, ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Arsenal'den ayrıldıktan sonra hiçbir takım çalıştırmayan Fransız teknik adam geçtiğimiz yıl FIFA Dünya Futbol Geliştirme Direktörü olarak atanmıştı. 

beIN Sports'a konuşan Wenger, Arsenal'e herhangi bir görevle geri dönüp dönmeyeceği yönündeki bir soruya, "Kendime her zaman Arsenal'den tamamen ve kesin olarak ayrıldığımı söyledim. Verdiğim karar da tam olarak bu" şeklinde yanıt verdi.

Wenger, Arsenal'deki başarılı yıllarıyla ilgili : "Takımın başında 1.235 maça çıktım. İyi ve kötü zamanlarım oldu ama kulübün değerlerini her zaman korumaya çalıştık. Bunu da başardığımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Arsenal'in 2003-04 sezonunu namağlup olarak şampiyon tamamlaması ve Liverpool'un da bu sezon bu unvana sahip olma şansını yitirmesiyle ilgili de konuşan Wenger, "Liverpool'un bu sezon kaybettiğini görmek beni memnun etmişti. Ligi namağlup tamamlayabilirlerdi ama bunu tekrarlamanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha gördük" dedi.