Trump: Erdoğan’la anlaşabiliyorum

Fox News televizyonuna katılan Donald Trump, 3 Kasım’da gerçekleşecek başkanlık seçimlerinde rakibi olacak Demokrat Partili Joe Biden'ın göreve uygun olmadığını savunurken, bunu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la başa çıkacak zihinsel kapasitede olmadığı iddiasına dayandırdı.

HABER MERKEZİ

ABD Başkanı Donald Trump, “Geçen hafta dünya liderleri beni arayıp Erdoğan'ın hakkından gelmemi rica etti. Onunla (Erdoğan) anlaşabiliyorum, beni dinliyor” dedi.

Fox News televizyonuna konuşan Donald Trump, 3 Kasım’da gerçekleşecek başkanlık seçimlerinde rakibi olacak Demokrat Partili Joe Biden'ın göreve uygun olmadığını savunurken, bunu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la başa çıkacak zihinsel kapasitede olmadığı iddiasına dayandırdı.

Trump, “Erdoğan gibi yabancı liderler birinci sınıf satranç oyuncusu, onlarla başa çıkabilecek zihinsel kapasiteden yoksun bir ABD Başkanı olmamalı” dedi.

“Geçen hafta dünya liderleri beni arayıp Erdoğan'ın hakkından gelmemi rica etti” diyen Trump, sözlerini şöyle sürdürdü.

“Neden diye sordum. Dediler ki ‘O bir tek seni dinler, bizi dinlemiyor. Bu ABD yüzünden mi diye sordum. Hayır. Senin yüzünden. Tek dinleyeceği kişi sensin. Çünkü o kişilik bir tek sende var. Onunla anlaşabiliyorsun.’ Bu doğru. Ben onunla anlaşabiliyorum. Beni dinliyor.”