ABD'de Blake protestoları: 2 ölü

ABD’nin Wisconsin kentinde devam eden protestolarda 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

HABER MERKEZİ - ABD’nin Wisconsin kentinde devam eden protestolarda 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

Amerikan askeri tarafından Jacob Blake'in sırtından 7 el ateş edilerek vurulmasının ardından başlayan protestolar üçüncü gününde devam ediyor.

Wisconsin eyaletine bağlı Kenosha kentinde dün yapılan protestolarda çatışma çıktı. Göstericiler ile silahlı grup arasında yaşanan çatışmalarda 2 kişi hayatını kaybetti. Bölge Şerifi David Beth de olayları doğrulayarak, 3 kişinin vurulduğunu 2'sinin hayatını kaybettiğini söyledi. Bir kişinin de yaralı olduğu öğrenilirken, hayati tehlikesi bulunmadığı kaydedildi.

ABD'nin Winconsin eyaletine bağlı Kenosha kentinde geçtiğimiz pazar günü polisin sırtından 7 el ateş ederek vurduğu 29 yaşındaki siyahi Jacob Blake'in hastanede tedavisi devam ediyor.

Amerikan medyasına açıklamalarda bulunan Blake'in babası, oğlunun vücudunda 8 kurşun yarası olduğunu ve belden aşağısının felçli kaldığını açıklamıştı.

Öte yandan Wisconsin eyaleti Valisi Tony Evers, protestoların eyalet geneline yayılması, binaların ve araçların ateşe verilmesi ve şiddet olaylarının artması üzerine acil durum ilan etmişti.