Karantinaya alınan Şirvan’da giriş ve çıkışlar kontrollü sağlanıyor

Siirt'te, yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakalarındaki artış nedeniyle Şirvan ilçe merkezinin yanı sıra Ormanbağı köyü ile Kayasihar köyünün Kayalık mezrası ve Soğanlı köyünde bulunan 3 hanede karantina uygulanıyor.

HABER MERKEZİ - Siirt'te, yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakalarındaki artış nedeniyle Şirvan ilçe merkezinin yanı sıra Ormanbağı köyü ile Kayasihar köyünün Kayalık mezrası ve Soğanlı köyünde bulunan 3 hanede karantina uygulanıyor.

Tedarik zinciri, kamu personeli, ağır ve acil hastaların giriş, çıkış yapabildiği ilçede, görevlendirilen personel tarafından vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması sağlanıyor.

İlçe Kaymakamı Recep Hasar, yaptığı açıklamada "İlçede gereken bütün önlemler alındı. Tedarik zincirinde, dışarıdan gelen personelin gelip gitmesinde, ağır hastaların hastaneye nakillerinde bir sıkıntı bulunmuyor" dedi.

Recep Hasar, vaka sayısının az olduğunu fakat temaslı sayısının fazla olması nedeniyle tedbir amaçlı böyle bir karar aldıklarını anlattı.

"İlçemiz, Siirt merkeze yakın bir mesafede bulunmaktadır. Dolayısıyla virüsle mücadelenin temel unsuru da insan sirkülasyonu mobiliteyi azaltmaktan geçiyor" diyen Hasar, karantinanın sınırlı olduğunu ve ilçe genelini kapsamadığını ifade etti.

Hasar, köylerde maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmek suretiyle normal hayatın devam ettiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"İlçe merkezinde sadece giriş ve çıkışlar söz konusu. Bu manada tedarik zincirinde, dışarıdan gelen personelin gelip gitmesinde, ağır hastalarımızın hastaneye nakillerinde bir sıkıntı yok. İlerleyen günlerde temaslıların testlerini alacağız. Bunların testlerinin sonuçlarına göre uyguladığımız sınırlamayı kaldıracağız."