DBP’den Kurdistan Bayrağı'na yapılan saldırıya tepki

Batı Kürdistan’ın Amude kentinde 2 Kasım 2016 tarihinde ENKS bürosu ve Kürdistan Bayrağı’na yapılan saldırıya bir tepki de Diyarbakır’dan geldi.
kurdistan24.net

Mahir Yüksel

Diyarbakır/ K24-  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)’nin Diyarbakır il Eşbaşkanı Zeki Baran, Kürdistan Bayrağı’na yapılan saldırıyla ilgili olarak K24'e yaptığı değerlendirmede, Kürdistan Bayrağı'nın Kürt halkını temsil ettiğini ifade ederek: “Saldırı kabul edilemez.” Dedi.

Batı Kürdistan’ın Amude kentinde 2 Kasım 2016 tarihinde ENKS bürosu ve Kürdistan Bayrağı’na yapılan saldırıya bir tepki de Diyarbakır’dan geldi. DBP Diyarbakır il Eşbaşkanı Zeki Baran Kürdistan24’e konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Baran, saldırının herkesi incittiğini belirterek, bu süreçte üzüntü verecek olaylardan ve sert bir dilden kaçınılması gerektiğini söyledi. Baran konuşmasında şunları ifade etti:

 “Gerçekten o hepimizi inciten bir olay. Bu süreçte hiçbir şekilde kabul edilemeyecek ve üzüntüye sebep olacak ağır ve önemli olaylar üzerinde daha ciddi durmak gerekir.

Bir olay yaptığımız zaman ve birbirimize bir şey söylediğimiz zaman acaba gelecekte bu ne kadar bize hizmet edecek, acaba bizi daha çok birbirimize yaklaştıracak mı yoksa bizi birbirimizden uzaklaştıracak mı diye düşünmemiz gerekir. Kürdistan’ın dört tarafında kirli politikalara hizmet edecek olaylardan uzak durmak gerekir.

Kürdistan Bayrağı halkı temsil ediyor, Kürtleri temsil ediyor. Birkaç kişi yanlışa düşmüş olabilir ancak doğrusu bugün ne olursa olsun Kuzey, Güney, Batı, veya Doğu’da buna benzer bir olay olduğunda o olayı oradaki siyasi görüşe, partiye mal etmemek lazım. Şunun üzerinde durmak lazım, acaba kim yaptı, neden yaptı?”