Başkan Barzani: Mam Celal’in yokluğunu her zamankinden daha çok hissediyoruz

Başkan Mesud Barzani, Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin vefatının yıldönümü dolayısıyla “Şuan her zamandan daha çok onun yokluğunu hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

ERBİL (K24) - Başkan Mesud Barzani, Celal Talabani’nin vefatının yıldönümü dolayısıyla “Şu an yokluğunu her zamankinden daha çok hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Mesud Barzani, eski Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani’nin vefat yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Talabani’nin oğulları Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani ve KYB Eşbaşkanı Bafil Talabani’ye hitaben yayınladığı mesajda Başkan Mesud Barzani, Celal Talabani’nin yokluğunu her zamandan daha çok hissettikleri ifade etti.

Başkan Barzani’nin mesaj şöyle:

“Değerli yeğenlerim Kak Bafil ve Kak Kubad,

Değerli kardeşim Mam Celal’in vefatının 3’üncü yıldönümünde, halkımızın özgürlük mücadelesi döneminde ve Irak’ın ilk Kürt cumhurbaşkanı olarak Irak Cumhurbaşkanlığı dönemindeki etkin rolünü saygıyla anıyorum.

Şuan her zamandan daha çok onun yokluğunu hissediyoruz. Milletimizin rüyalarını gerçekleştirmek için sizin de babanızın yolunu sürdürmenizi ve ulusal birliği güçlendirmekten geri durmayacağınızı ümit ediyorum.

Amcanız Mesud Barzani”

Mam Celal, 3 Ekim 2017'de Almanya'nın başkenti Berlin'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.