Öldü sanılıp morga kaldırılan kişi hayatını kaybetti

Hindistan'da öldü sanılan ve morga kaldırılan 74 yaşındaki adam, hayatta olduğu halde saatlerce morgdaki soğuk ünitede bekletilince gerçekten hayatını kaybetti.

HABER MERKEZİ - Hindistan'da öldü sanılan ve morga kaldırılan 74 yaşındaki adam, hayatta olduğu halde saatlerce morgdaki soğuk ünitede bekletilince gerçekten hayatını kaybetti.

Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletine bağlı Salem şehrinde meydana gelen olayda, 74 yaşındaki Balasubramanyam adındaki adam, pazartesi günü kaldırıldığı özel hastanede “ölü” olarak kayıtlara geçirildi.

BBC’nin haberine göre Balasubramanyam'ın ailesi de “cansız bedeni” önce eve götürdü, ardından bir cenaze şirketini arayıp soğutucu morg ünitesinin eve gönderilmesini istedi. Akrabalara da salı günü cenaze törenini yapacakları haberi verildi.

Ertesi gün “cesedi” almaya gelen yetkililer, Balasubramanyam’ın titrediğini ve hala hayattı olduğunu fark etti. Acil olarak hastaneye kaldırılan 74 yaşındaki adam bugün hayatını kaybetti.

Kaldırıldığı ikinci hastanenin başhekimi, Balasubramanyam’ın “uykulu durumda” geldiğini ve akciğerle ilgili sorunlar nedeniyle öldüğünü söyledi.

Dekan, Balasubramanyam'ın soğutucu ünitede kaç saat kaldığını ve ölüm nedeninin bununla ilişkili olup olmadığının bilinmediğini de ekledi.

POLİSTEN AİLEYE DAVA

Polis ise, 'aceleci veya ihmalkar davranarak insan hayatını tehlikeye atma' suçundan aileye karşı dava açtıklarını duyurdu.

Polis şefi Senthil Kumar, ailenin Balasubramanyam'ın ölümüyle ilgili bir ölüm belgesini sunamadığını da anlattı. Ancak soğutucu üniteyi getiren cenaze düzenleme şirketi, yaşlı adamının kardeşinin kendilerine “doktordan ölüm belgesi” aldığını söylediğini belirtti.

Kumar, ailenin babalarının nörolojik sorunlardan da şikayetçi olduğunu öne sürdüğünü de söyledi.

Olayda, Balasubramanyam'ın 24 saat soğutucuda nasıl hayatta kaldığı ve ölü olarak bildirildiği özel hastanenin soruşturulup soruşturulmadığı da bilinmiyor.