İmamoğlu coronavirüse yakalandı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni tip coronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.

HABER MERKEZİ - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni tip coronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Sağlık durumuyla ilgili Twitter hesabından bir video mesajı yayınlayan Ekrem İmamoğlu, sıklıkla yapılan rutin testlerden en sonuncusunun virüse yakalandığını ortaya koyduğunu, sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Çarşamba günü yaptırdığı Covid-19 testinin negatif olduğunu belirten İmamoğlu, dün ateşinin yükseldiğini ve 38 derece ateşle hastaneye gittiğini dile getirdi.

Dün geceyi hastanede geçirdiğini belirten İmamoğlu, dün yaptırdığı testin sonucunun bugün kendisine pozitif olarak bildirildiğini söyledi. "Şu an aslında iyiyim. Ateşim fena değil. Tıbbi anlamda negatif diye yorumlayacağımız bir şey gözükmüyor" diyen İmamoğlu "İnşallah hayırlısıyla sağlığımıza kavuşacağız" ifadelerini kullandı.

"Bütün vatandaşlarımızın mutlaka dikkat etmesini istiyorum" diyen İmamoğlu, "Teması mümkün olduğu kadar azaltalım" şeklinde konuştu.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, öncesinde yaptığı açıklamada, "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" demişti.

Dün Covid-19 salgınındaki gelişmelerle ilgili açıklama yapan Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır. İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaşmış durumda. Hafta sonundan başlayarak 5 gün İstanbul'dayım. Büyükşehir Beledediye Başkanı ile de görüşmeyi planlıyorum” demişti.

Diğer yandan, Türkiye’de şu ana kadar salgın nedeniyle 9 bin 658 kişi hayatını kaybederken, toplam vaka sayısı ise 357 bin 693 oldu.