Neçirvan Barzani’den Filistin ve Bahreyn’e taziye mesajları

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife’ye taziye mesajları gönderdi.

HABER MERKEZİ - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife’ye taziye mesajları gönderdi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Filistin Başmüzakerecisi ve Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat’ın vefatı dolayısıyla Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a taziye mesajı göndererek, başsağlığı dileğinde bulundu.

Mesajında, kendisi ve Kürdistan halkı adına Abbas’a, Ureykat’ın ailesine ve Filistin halkına taziyelerini ileten Neçirvan Barzani, Filistin halkının acısını paylaştığını kaydederek, Allah’tan rahmet diledi.

Ureykat, Covid-19 nedeniyle Kudüs’te tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Öte yandan, Kürdistan Bölgesi Başkanı, Bahreyn Başbakanı Halife bin Selman Al Halife'nin vefatı dolayısıyla Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife’ye, kraliyet ailesine ve Bahreyn halkına taziyelerini iletti.

BAHREYN BAŞBAKANI YAŞAMINI YİTİRDİ

Bahreyn Kraliyet Divanı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1971 yılından bu yana Bahreyn Başbakanı olan Halife bin Selman Al Halife'nin 84 yaşında hayatını kaybettiği duyuruldu.

1971 yılından bu yana Bahreyn Başbakanı olan Halife bin Selman Al Halife'nin 85’inci doğum gününe iki hafta kala 84 yaşında hayatını kaybettiğini duyuruldu.

Bahreyn'in eski hükümdarı Salman'ın ikinci oğlu Prens Halife’nin 24 Kasım 1935'te doğduğu, 1971'te krallığın ilk başbakanı olduğu ve 50 yıl 296 gün ile başbakanlık görevini dünyanın en uzun süreli yapan kişini haline geldi.