Zebari: Irak en kötü senaryoya hazırlıklı olmalı

Irak Eski Dışişleri Bakanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro Üyesi Hoşyar Zebari, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Heyeti Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’in öldürülmesinin yıldönümü için uyarıda bulundu.

HABER MERKEZİ - Irak Eski Dışişleri Bakanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro Üyesi Hoşyar Zebari, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Heyeti Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’in öldürülmesinin yıldönümü için uyarıda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Irak Eski Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Irak’ın başkenti Bağdat’taki Yeşil Bölge ve ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’ne saldırının Iraklı milislerin saldırılarının tırmanış gösterdiğine işaret ettiğini söyledi.

Zebari, “Daha da kötüsü, 3 Ocak 2019'da General Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi Mühendis’in öldürülmesinin birinci yıldönümünde olacak” ifadelerini kullandı.

Eski bakan, “Irak Hükümeti en kötü senaryoya hazırlıklı olmalı” diye ekledi.

Geçtiğimiz Salı günü, akşam saatlerinde Yeşil Bölge'ye roket saldırısı gerçekleştirilmişti.

3 Ocak 2019’da Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi Mühendis, ABD Başkanı Donald Trump’ın verdiği talimat doğrultusunda ABD güçleri tarafından Bağdat’ta öldürülmüştü.