Ibrahimovic: Maradona her zaman ‘bir numara’ olarak kalacak

Milan’ın tecrübeli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, Maradona’nın sonsuza dek “bir numara” olarak kalacağını söyledi.

HABER MERKEZİ - Milan’ın tecrübeli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, Maradona’nın sonsuza dek “bir numara” olarak kalacağını söyledi.

Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın ölümünün kendisini derinden üzdüğünü belirten Ibrahimovic, “Çok üzgünüm. Benim için Maradona, bir futbolcudan çok daha fazlasıydı. Birçok insan ona tapıyordu. Onu tanıma fırsatı elde ettiğim için kendimi şanslı hissediyorum” dedi.

Arjantinli efsanenin saha dışındaki yaşantısının kimseyi ilgilendirmemesi gerektiğini söyleyen İsveçli, “O, sahada yaptıklarıyla efsane oldu. 10 numara deyince aklınıza ilk kim geliyor? Elbette Maradona. Bugün sadece o giydi diye 10 numarayı tercih eden futbolcular var. Onu sahada yaptıklarıyla hatırlamamız gerekiyor” diye konuştu.

Maradona’nın insanlığından da övgüyle bahseden Ibrahimovic, şunları kaydetti:

“O, her zaman kalbini dinleyen bir insan oldu. Bu çok doğru bir şey mi, bilmiyorum. Ancak dünya belki de bu nedenle onu böyle sevdi. Günümüz futbolunda herkes kusursuz olmaya çalışıyor ancak olgunlaşmak için hatalar yapıp bunlardan ders çıkarmanız gerekiyor. Maradona her şeyi kalbiyle yaptı. O her zaman ‘bir numara’ olarak kalacak.”