İşte en çok retweet’lenen ve beğenilen tweetler!

Twitter, bu yıl en çok retweet’lenen paylaşımın geçen ağustosta kanser nedeniyle hayatını kaybeden oyuncu Chadwick Boseman’ın hesabından atılan son tweet olduğunu açıkladı.
Twitter, en çok retweet'lenen ve beğenilen tweetleri açıkladı
Twitter, en çok retweet'lenen ve beğenilen tweetleri açıkladı

HABER MERKEZİ 

Sosyal paylaşım platforumu Twitter’da, 2020 yılında en çok retweet’lenen, beğenilen tweet’leri ve en çok konuşulan kişi açıklandı.

Buna göre, Marvel serilerinde 2016-19 döneminde Black Panther (Kara Panter) karakterini canlandırarak dünya çapında şöhrete kavuşan Chadwick Boseman’ın hesabından atılan ve 43 yaşındaki aktörün ölümünü duyuran tweet, senenin en çok retweet’lenen paylaşımı olurken, tüm zamanların da en çok beğenilen tweet’i olarak kayıtlara geçti.

28 Ağustos'ta kolon kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Boseman'ın hesabından yapılan tweet, 924 bini alıntı olmak üzere toplamda 3,1 milyondan fazla kez retweet'lendi.  165 binden fazla kişinin yorum yaptığı tweet, resmi olarak 24 saatten az bir sürede en çok beğenilen tweet oldu.

DİĞER İSİMLERİN TWEETLERİ

Boseman'ın ardından ikinci sıradaysa, helikopter kazasında hayatını kaybeden ünlü basketbolcu Kobe Bryant ABD’de en çok konuşulan ünlü oldu.

En çok beğenilen üçüncü tweet eski ABD Başkanı Barack Obama'nın Kobe Bryant'ın anısına attığı tweet oldu.

En çok beğenilenler arasına giren diğer tweet’ler de şu şekilde:

ABD’li oyuncu Andy Milonakis’in "Bugün Dünya'yı terk eden Astronotları tebrik ediyoruz. İyi seçim" tweet'i üçüncü sırada yer alırken, 90'lı yılların fenomen filmi Evde Tek Başına'nın çocuk yıldızı Macaulay Culkin'in doğum günü "Arkadaşlar, yaşlı hissetmek ister misiniz? 40 yaşındayım. Hoşgeldiniz" ifadelerini kullandığı tweet'i dördüncü sırada yer aldı.

KAMALA HARRIS, EN ÇOK KONUŞULAN KADIN

Son ABD seçimlerinde Başkan Yardımcısı seçilen Kamala Harris, seçimi kazanan Joe Biden’ın kazanmasının ardından arttığı tweet, beşinci oldu.

EN ÇOK KONUŞULAN 10 İSİM

Twitter'ın verdiği bilgilere göre, platformda 2020 yılında en çok konuşulan kadın olarak kayıtlara geçen Harris oldu. Dünya çağında en çok konuşulan 10 isim şu şekilde:

Donald Trump

Joe Biden

George Floyd

Kobe Bryant

Barack Obama

BTS

Narendra Modi

Kanye West

Elon Musk

Kamala Harris