Erbil’in havadan çekilmiş fotoğrafı en çok beğenilenlerde ilk 3’e girdi

ABD merkezli Maxar Technologies, Erbil’in havadan çekilmiş görüntüsünün en çok beğeni alan 3’üncü şehir olduğunu duyurdu.
Erbil'in Maxar Technologies tarafından havadan çekilmiş görüntüsü
Erbil'in Maxar Technologies tarafından havadan çekilmiş görüntüsü

HABER MERKEZİ

ABD merkezli ünlü uydu yörüngeleri ve uzay teknolojisi şirketi Maxar Technologies, Erbil’in havadan çekilmiş görüntüsünün en çok beğeni alan 3’üncü şehir olduğunu duyurdu.

Maxar Technologies, Erbil’in havadan çekilmiş görüntüsünün sitelerinin sosyal medya hesaplarında en çok beğenilen 3’üncü kent olduğunu bildirdi.

Havadan çekilmiş görüntüde, Erbil Kalesi’nin yanı sıra, kalenin etrafında bilezik şeklinde yayılan caddeler belli oluyor.

9 kentin havadan çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Maxar, Erbil’in sosyal medya kullanıcılarının en çok beğendiği il olduğu ifade etti.

Erbil fotoğrafıyla ilgili bilgi verilen kısımda ise Maxar, “Erbil, Kürdistan Bölgesi’nin en büyük kentlerinden biri olup Erbil Kalesi 2014 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine girmeyi başarmıştır. İnsanlığın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Erbil Kalesi’nde milattan 5 bin yıl önce yaşam vardı” ifadelerine yer verildi.

Merkezi ABD’nin Colorado Eyaleti’nde bulunan Maxar Technologies, dünya gözlemi, radar ve yörünge üzerinde uydular, uydu ürünleri ve ilgili hizmetler konusunda uzmanlaşmış bir uzay teknolojisi şirketi olarak biliniyor.

Maxar Technologies, Erbil'in havadan çekilmiş görüntüsü dışında 8 kentin fotoğrafını da paylaştı