Avrupa'dan Kürdistan'a büyük çıkarma

Hollanda, Belçika ve Lüksemburg dışişleri bakanları Irak'ın başkenti Bağdat'taki temaslarının ardından bu gece saat 22.00 sularında Kürdistan'ın başkenti Erbil'e geldi.
kurdistan24.net

K24/Erbil- Hollanda, Belçika ve Lüksemburg dışişleri bakanları Irak'ın başkenti Bağdat'taki temaslarının ardından bu gece saat 22.00 sularında Kürdistan'ın başkenti Erbil'e geldi.

Hollanda, Belçika ve Lüksemburg dışişleri bakanlarını taşıyan uçak saat 22.00 sularında Erbil Uluslararası Havalimanın'a indi.  

Kürdistan Başbakanı Neçirvan Barzani tarafından karşılanan Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders ve Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn'ın Kürdistan'da temasları sırasında Musul operasyonu ve Kürdistan'la diplomatik ilişkileri konuşması bekleniyor.

Dün yaptıkları Ürdün ziyaretinden sonra Bağdat'a geçen ve buradan da Kürdistan'a gelen bakanların ayrıca DAİŞ'e karşı verilen mücadele ile  göçmen krizine yönelik yardımlar konusunda fikir alışverişinde bulunacağı  ve bu konularda Kürdistan'a yapılması planlanan yardımları masaya yatıracağı bildirildi.