Mesut Barzani’den Noel mesajı: Hepimiz kardeşiz

Kürdistan Başkanı Mesut Barzani Hz. İsa’nın doğum günü olan Hristiyanların Noel Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Haber Merkezi-

Kürdistan Başkanı Mesut Barzani Hz. İsa’nın doğum günü olan Hristiyanların Noel Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Barzani mesajında, terör saldırılarının kurbanı olan Irak’taki Hristiyanların bir an önce yurtlarına, terk etmek zorunda kaldıkları evlerine geri dönmelerini temenni etti.

Başkan Barzani, Kürdistan Peşmergesinin, kanıyla ve canıyla Kürdistan’da yaşayan Hristiyan ve diğer dinlerdeki halkları koruduğunu ifade etti.

Mesut Barzani mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başta Kürdistan ve Irak’ta olmak üzere bütün dünyadaki Hristiyan kardeşlerimin Hz. İsa’nın doğum günü olan bayramlarını en kalbi duygularımla kutlarım. Çok keyifli ve huzurlu bir bayram geçirmelerini dilerim.

KÜRDİSTAN HRİSTİYANLAR İÇİN DE GÜVENLİ BİR SIĞINAK

Teröristlerin vahşi saldırılarından ötürü Hristiyan vatandaşlarımızın büyük kısmı evlerin ve yurtlarını terk etmek zorunda kaldı. Umarım terör tehlikesi sona erdiğinde ve tehditler ortadan kalktığında Hristiyan kardeşlerim büyük bir huzur ve güven içinde yurtlarına dönebilirler.

Peşmerge, kanıyla- canıyla Kürdistan topraklarını ve Hristiyan ve diğer inançlara sahip kardeşlerini büyük bir özveriyle koruyor. Kürdistan Hristiyan kardeşleri için her zaman güvenli bir sığınak ve birlikte yaşamın örneğini teşkil etmiştir. Terör zihniyeti, din ve mezhepler arasında ayrımcılık fikri hiçbir zaman Kürdistan’da yer edinememiştir. Hepimiz insanlık karşısında eşit ve kardeşiz ve hiçbir savaşçı güç veya zihniyet bu kardeşliğimizi ve birlikte yaşam isteğimizi bozamaz.

Bu bayramın hayır ve mutluluğa vesile olmasını diler bütün bayramları mutluluk ve huzur içinde kutlamanızı temenni ediyorum.”