DAİŞ Musul’u dünyadan böyle kopardı

DAİŞ, kontrolündeki bölgelerde uyguladığı şiddetin bir parçası olarak halkın günlük hayatta kullandığı ihtiyaçlarına ya kısıtlama getiriyor ya da yasaklıyor.
kurdistan24.net

K24 / Musul- Terör örgütü DAİŞ, kontrolündeki bölgelerde uyguladığı şiddetin bir parçası olarak halkın günlük hayatta kullandığı ihtiyaçlarına ya kısıtlama getiriyor ya da yasaklıyor. Bütün iletişim cihazlarını ve televizyon ile uydu alıcılarını Musul’da halkın kullanmasına izin vermiyor. DAİŞ bu yolla Musul halkını dünyadan koparmayı amaçladı.


Musul operasyonunu tüm gelişmeleriyle takip eden muhabirimiz, DAİŞ tarafından el konulan uydu alıcıları ve çanak antenlerin toplandığı mezarlığı görüntüledi. Binlerce çanak anten ve uydu alıcısının toplandığı alanda yayınımız sürerken bölgeye yaklaşık 200 km yakına bir havan topu düştü.


K24’e konuşan Musul’un doğusunda kurtarılmış bir mahalle sakini, DAİŞ’in uydu alıcısı yakaladığı evde, ev sahibine, 35 bin dinar (29 dolar) para cezası kesiğini ve bununla da yetinmeyip 20-30 adet kırbaç cezası verdiğini dile getirdi.


K24 mikrofonuna konuşan bir diğer Musul sakini ise, DAİŞ’in telefon, uydu alıcısı ve sigarayı yasakladığını ve bazı mahallelilerin DAİŞ’in korkusundan telefonları toprak altında gizlediklerini söyledi.