3 kulüp Pochettino’yu paylaşamıyor

Avrupa futbolunun dev kulüplerinde teknik direktör dolaşımı hızla sürerken, Arjantinli teknik direktör Mauro Pochettino ise üç kulübün ortasında.
Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino

HABER MERKEZİ

Avrupa'da futbol sezonunun bitişiyle teknik direktör dolaşımı hızlandı. Avrupa'nın dev kulüplerinde imzalar ve ayrılıklar yaşanmaya devam ediyor.

Bayern Münih'te Hansi Flick görevinden ayrıldı. Inter'de Antonio Conte takımı 11 yıl sonra şampiyonluğa taşıyıp işini bıraktı. Juventus'ta Andrea Pirlo'nun yerine Massimiliano Allegri geri dönüyor. Real Madrid'de ise Zinedine Zidane istifa etti. Üst üste yaşanan gelişmelerle büyük kulüplerdeki teknik direktör dolaşımı hız kazandı.

Paris Saint-Germain'i (PSG) çalıştıran Mauricio Pochettino için de talipler çıkmaya başladı. Arjantinli teknik adam da bu dolaşımın bir parçası olabilir.

YARIŞA REAL MADRİD DE KATILDI

PSG’yi çalıştıran Mauricio Pochettino, Ligue 1'de şampiyonluğu Lille'e kaptırdı. Şampiyonlar Ligi'nde de havlu atan Fransız ekibi sezonu hayal kırıklığıyla noktaladı.

Daha önce Jose Mourinho'nun görevine son veren Tottenham yeni menajerini ararken gözler Mauricio Pochettino'ya çevrildi. Goal İngiltere'nin haberine göre Tottenham eski hocasını yeniden göreve getirmek için temasa geçti. Ancak Tottenham yalnız değil...

İspanyol devi Real Madrid, Zinedine Zidane'dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için Pochettino'yu düşünüyor. Goal İspanya'nın haberine göre Florentino Perez, Pochettino'yu adaylar arasında ana hedef haline getirdi. Arjantinli teknik adam için hem Tottenham hem de Real Madrid ısrarcı.

Ancak bu iki kulübün Pochettino arzusuna rağmen PSG cephesi de antrenörünü bırakmayı düşünmüyor. Fransız basınında çıkan haberlerde, PSG'nin Pochettino'yu bırakmak istemediği ve Arjantinli teknik adamın kulübün gelecek planlarında yer aldığı yazıldı.

Real Madrid, Tottenham ve mevcut kulübü PSG’nin ortasında kalan Mauricio Pochettino'nun vereceği karar henüz bilinmiyor. 

49 yaşındaki teknik adam Ocak ayında PSG'nin başına geçmişti.