Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Erbil'de

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve beraberindeki heyet, bugün Bağdat’a yaptığı ziyaret sonrası Kürdistan'a geldi.

K24/Erbil- Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve aralarında Fransa bakanlarının da bulunduğu kalabalık heyet, bugün Bağdat’a yaptığı ziyaret sonrası Kürdistan'a geldi.

Bağdat ziyareti sırasında üst düzey protokol tarafından karşılanmayan Hollande, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda Kürdistan Başkanı Mesut Barzani tarafından karşılandı.

Karşılama sırasında askeri bando tarafından Ey Reqip marşı çalınırken Hollande'ı karşılama sırasında şehit Peşmerge yakınları ve çocukları da yer aldı. 

Holande'ı ve beraberindeki kalabalık heyeti karşılama sırasında Kürdistan Başkanı Mesut Barzani'nin yanı sıra Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, İçişleri Bakanı Kerim Şingari de yer aldı. 

Fransa Erbil Konsolosluğu'ndan Hollande'ın ziyareti öncesi yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı François Hollande, Kürdistan’ı ziyareti kapsamında Başkan Mesut Barzani ve Kürdistan hükümeti üyeleriyle bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı ayrıca Peşmerge ve Fransız askerlerinin üslerini de ziyaret edecek." denilmişti.