Macron: Erdoğan ile Libya ve Suriye'de ortak ilerleme arzusunu dile getirdik

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Libya ve Suriye'de ortak ilerleme arzusunu dile getirdiklerini söyledi.

HABER MERKEZİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Erdoğan ile baş başa uzun bir görüşme gerçekleştirdik. Libya ve Suriye'de ortak ilerleme arzusunu dile getirdik" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bugün gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Frana Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Erdoğan ile Libya konusunda konuştuk. Pek çok ortak nokta yakaladık. Çok önemli bir gelişme daha yabancı savaşçıların çekilmesi konusundaki arzusunu bana doğruladı. Kendisiyle önümüzdeki haftalarda bu konuda çalışacağız” ifadelerini kullandı.

"AÇIKLIK, SAYGI VE TALEP İÇİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'LA GÖRÜŞTÜM"

Öte yandan Macron, Erdoğan ile baş başa uzun bir görüşme yaptığını belirtti.

Macron, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "NATO zirvesi öncesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile baş başa uzun bir görüşme yaptık. Açıklık, saygı ve talep için" ifadesini kullandı.

Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Macron ile Erdoğan’ın, Suriye ve Libya’daki sorunlarla ilgili birlikte çalışmanın gereğini ele aldığı belirtildi.

NATO Zirvesi kapsamında bir araya gelen iki liderin, NATO Karargahı'nda basına kapalı gerçekleşen görüşmesi 52 dakika sürdü.