Trump'tan ABD-Rusya ilişkilerine 'Aptallar' yorumu

ABD ve Rusya arasında özellikle Suriye'deki savaş ve ABD'nin başkanlık seçimlerine müdahale iddiaları üzerine kopan ilişkilere, ABD'nin seçilmiş 45. Başkanı Donald Trump'tan yorum geldi.

Haber Merkezi- ABD ve Rusya arasında özellikle Suriye'deki savaş ve ABD'nin başkanlık seçimlerine müdahale iddiaları üzerine kopan ilişkilere, ABD'nin seçilmiş 45. Başkanı Donald Trump'tan yorum geldi.

Rusya ile ilişkiler üzerine kendi sosyal medya hesabından değerlendirmede bulunan Trump, Rusya ile ilişki geliştirmenin iyi bir şey olduğunu ve bunu aptalların ve budalaların istemeyeceğini söyledi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Trump, “Rusya’yla iyi ilişkilere sahip olmak kötü değil iyi bir şey. Sadece ‘aptal’ insanlar ya da budalalar bunun kötü olabileceğini düşünür” ifadelerini paylaştı.
Kendisinin başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte başta Rusya olmak üzere diğer ülkelerin de ABD'ye sayı duyacağını söyleyen Trump, “Birlikte çalışarak dünya genelindeki büyük ve baskı kuran problemleri çözeceğiz”  dedi.