Salah Barcelona iddialarıyla ilgili konuştu

Yönetimle yaşadığı kontrat problemini anlatan Mısırlı yıldız Mohamed Salah, Barcelona'nın ilgisine de değindi.

HABER MERKEZİ

Mohamed Salah ile Liverpool arasındaki sözleşme krizi uzun süredir devam ediyor. Kontratı 2023'te sona erecek olan Salah, Liverpool yönetiminden ciddi bir maaş artışı talep ediyor.

Liverpool ile Salah'ın temsilcileri arasındaki görüşmelerin çözümsüzlüğe doğru ilerlemesi, basında Barcelona söylentilerinin çıkmasına neden oldu.

Liverpool formasıyla 223 maçta 144 gol atan Salah, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi kupalarını kaldırdı. 29 yaşındaki oyuncu, her fırsatta Liverpool'da kalmak istediğini dile getirse de, bunun gerçekleşmesi için belli şartların sağlanması gerektiğini vurguluyor.

Mısır'da yayın yapan MBC Masr TV'ye konuşan Mohamed Salah, “Daha önce de defalarca söyledim. İş benim vereceğim karara bağlıysa Liverpool'da kalmak isterim” dedi.

“Ama bu sorunu çözebilmek için bir karar vermesi gereken taraf Liverpool yönetimi” diyen Salah, şöyle devam etti:

“Aslında ortada bir problem yok, sadece sözleşme için uzlaşma sağlamamız gerekiyor. Her şey onların elinde. Aldığınız maaş kulübün size ne kadar değer verdiğini ve kalmanız için her şeyi yapmaya hazır olduğunu gösterir, ama karar aşamasında belirleyici olan tek faktör bu değil. Takımın kazanma arzusu ve teknik direktörün istekleri de karar aşamasında önemli rol oynuyor.”

BARCELONA İDDİASI

Salah'ın geleceğiyle ilgili belirsizlik, doğal olarak transfer dedikodularını tetikledi. İspanyol basınında çıkan haberlerde, Barcelona teknik direktörü Xavi Hernandez'in Salah'ı kadroya katmak istediği yazılmıştı.

Salah, önceliğinin Liverpol'da kalmak olduğunu yineleyerek, “Barcelona gibi bir kulübün benimle ilgilenmesi mutluluk verici, ama Liverpool'da mutluyum. Gelecekte neler olacağını göreceğiz. Şu anda dünyanın en güçlü ligi olan Premier Lig'de kalmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu sezon 20 maçta 19 gol sekiz asistle oynayan Salah, Liverpool'un Premier Lig'de yeniden zirve yarışına dahil olmasını sağladı.

Mısırlı oyuncu ligde 15 maçta 13 gol ve sekiz asist üretirken, Şampiyonlar Ligi'nde beş maçta altı gol kaydetti.