Salah: Beni yıldıramazsınız

Mısır Milli Takımı’nın yıldızı Mohamed Salah, ülke basına uyarılarda bulunarak “Eleştirilerinizle beni yıldıramazsınız, çünkü ben daha önce böyle şeyler yaşadım” dedi.

HABER MERKEZİ

İngiltere Premier Lig'de Liverpool formasıyla 20 maçta 16 gol atan Mohamed Salah, 9 Ocak'ta başlayan turnuvada şu ana kadar oynadığı üç maçta sadece bir gol atabildiği için mercek altında.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Salah, “Yurt dışında edindiğim deneyimi aktarmak ve milli takıma yardım etmek için mümkün olduğunca çok çalışıyorum” dedi.

Mısır futbolunun bölünmüş olduğunu belirten Mohamed Salah, şöyle devam etti:

“Bazen Salah veya diğer oyuncular hakkında konuşmak için bahane bekleyenler olduğunu hissediyorum, ne yazık ki sosyal medya çağında yaşıyoruz ve milli takımın popülaritesi azaldı.

Daha önce böyle değildi ve Mısır futbolu şimdi bölünmüş durumda. Belirli oyuncular veya kulüpler için oluşturulmuş, yalnızca onları savunmak için yapılmış sayfalar gördük.

Bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorlar, ama değil.

Kesinlikle bu bize yardımcı olmuyor. Eleştirilerinizle beni yıldıramazsınız, çünkü ben daha önce böyle şeyler yaşadım. Bu şekilde davranmaya devam ederseniz genç oyunculara zarar vereceksiniz.”

“ARKAMIZDA DURUN”

Salah, Mısır'ın maçları kazanmak için ne yapılması gerektiğini ise şöyle açıkladı:

"Biz Mısır milli takımıyız ve kazanabilmemiz için her oyuncunun taraftarların takımın arkasında olduğunu hissetmesi gerekiyor. Arkamızda durun.

Baskılar beni etkilemeyecek çünkü on yıldır uluslararası futbol oynuyorum, ancak ilk kez katılan başka oyuncular da var ve Allah'ın izniyle onlar bu takımın geleceği.

Bu benim insanlara tavsiyem ve kimseye saldırmak niyetinde değilim, çünkü bunu yapmak benim yararıma değil. Umarım geçmişte olduğu gibi milli takımı yine desteklersiniz.”

D Grubu’ndaki ilk maçında Nijerya'ya karşı 1-0 kaybeden Mısır; Gine-Bissau’yu Salah’ın golüyle 1-0 yendi. Ardından, grup aşamasını Sudan'a karşı 1-0 galip gelerek noktaladılar.

Mısır, son 16 turunda çarşamba günü Fildişi Sahili ile karşı karşıya gelecek.