FIFA’dan futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na ağır ceza

FİFA, Trabzonspor’un şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucunda Türkiye Milli oyuncusu Halkan Çalhanoğlu’na 4 ay futboldan men cezası verdi.

Haber Merkezi- FİFA, Trabzonspor’un şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucunda Türkiye Milli oyuncusu Halkan Çalhanoğlu’na 4 ay futboldan men cezası verdi.

Trabzonspor, Hakan Çalhanoğlu'nu sözleşme imzaladıktan sonra başka bir takıma transfer olduğu için FIFA’ya şikayet etmişti.

CNNTürk’ün haberine göre Leverkusen resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, CAS'ın da bu cezayı onayladığı ve Çalhanoğlu'nun yıl sonuna kadar tüm müsabakalardan men edildiğini duyurdu.

Ceza nedeni olarak, Hakan Çalhanoğlu'nun 2011'de Karlsruhe forma giyerken Trabzonspor ile ön sözleşme imzaladığı ancak daha sonra Karlsruhe ile sözleşme uzattığı belirtildi. Milli futbolcunun, sonrasında Hamburg'a, ardından da Leverkusen'e geçtiği ifade edildi. CAS'ın da topkı FIFA gibi benzer bir karar aldığı, Çalhanoğlu'nun Trabzonspor ile olan sözleşmesine uymadığına karar verildi.