PDK’nin yönetim kademelerinde büyük değişiklik

Kürdistan Başkanı Mesut Barzani başkanlığında toplanan PDK yönetimi tüm yönetim kademelerinde ve parti teşkilatlarında değişikliğe gitme kararı aldı.

K24 - Erbil

PDK Başkanlık Konseyi’nin Kürdistan Başkanı Mesut Barzani başkanlığındaki toplantısı ardından toplantıyla ilgili konuşmak üzere basının karşısına çıkan PDK Parti Sözcüsü Mahmud Mıhemed, yaptığı açıklamada PDK yönetim kademeleri, parti teşkilatları ve diğer tüm birimlerde önemli bazı değişikliklere gidileceğini söyledi.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mahmud Mıhemed, siyasi krizin giderilmesi için gerçekleşen PDK - YNK görüşmelerinde PDK’nin YNK’den taleplerinin ne olduğu ve geçtiğimiz haftalarda Bağdat’ta temaslarda bulunan Kürdistan heyetinin merkezi hükümetle görüşmelerinin nasıl geçtiği yönündeki sorular üzerine, PDK’nin siyasi krizin giderilmesi için diğer siyasi partilerle neleri görüşmüşse aynısını YNK yetkilileri ile de görüştüğünü dile getirdi.
Kürdistan heyetinin Bağdat temaslarıyla ilgili de Bağdat ile Kürdistan’ın bağımsızlığını görüştüğünü belirten Mahmud Mihemed, PDK içindeki değişimlerle ilgili ayrıntılı bilgi vermezken, Kurdistan24 PDK'nin bazı yönetim kademelerine getirilen isimlere ulaştı.

BAZI YENİ GÖREVLENDİRMELER

Akşam üzeri Kurdistan24'ün PDK'ye yakın kaynaklardan elde ettiği bilgiler çerçevesinde bazı yeni görevlendirmeler şöyle:

Serbest Trwanişi - PDK Duhok Teşkilatı Sorumlusu

Ahmed Kani - PDK Erbil Teşkilatı Sorumlusu

Mıhemed Xurşid - PDK Kerkük Teşkilatı Sorumlusu

Ali Teter - PDK Zaho İlçe Sorumlusu

Sebah Beytulla - PDK Akre TeşkilatıSorumlusu

Omer Ureyi - PDK Amedi Teşkilatı Sorumlusu

Mahmud Ezidi - PDK Şexan Teşkilatı Sorumlusu

Ali Awni - PDK Soran Teşkilatı Sorumlusu

Bılınd İsmail - PDK Erbil Teşkilatları Genel sorumlusu

Hiwa Ahmed Mıstefa - PDK Sefin Teşkilatı Sorumlusu

Kırmanc Abdullah - PDK Mahmur İlçe Teşkilatı Sorumlusu

Hesen Edo - PDK Gulan Teşkilatları Genel Sorumlusu

 Eli Hıseyn - PDK Ulusal İlişkiler Sorumlusu

Rebwar Yelda - PDK Yürütme Kurulu Sorumlusu

Mesud Saleyi - PDK Gözlem ve Yürütme Kurulu Üyesi

Sasan Ewni - PDK Sivil Toplum ve Meslek Örgütleri Bürosu Sorumlusu

Çınar Said Abdula - PDK Araştırma ve Kadro Bürosu Sorumlusu

Erfat Kerem - PDK Irak Parlamentosu Gup Başkanı

Sabah başlayan toplantı öncesi toplantının içeriğiyle ilgili açıklamada bulunan PDK Yönetim Kurulu Üyesi Aras Heso Mirxan, PDK ve YNK arasındaki görüşmeler, Kürdistan Başkanı Mesut Barzani’nin siyasi krizin çözümü için sunduğu önerilerle ilgili gelinen aşama ve Parlamento’nun yeniden aktifleştirilmesi konularının masaya yatırılacağını söylemişti.
Siyasi kulislerde ise toplantıda, parti içi yeniden yapılanma, Erbil - Bağdat ilişkileri, Şii Ulusal Koalisyon liderinin Erbil ziyareti ve Kürdistan’daki siyasi krizlerin çözümü için başlatılan müzakereler de dahil bir çok konunun ele alındığı belirtiliyor.
PDK Başkanlık Konseyi toplantısı Erbil’in Pirmam ilçesinde Kürdistan Başkanı ve PDK Genel Başkanı Mesud Barzani başkanlığında saat 10:30’da toplanmıştı.