Diyarbakır'da resmi araçla bir çocuğu ezen kaymakama atama

Diyarbakır Bismil’de alkollü kullandığı resmi araçla bir çocuğun ölümüne neden olan ve tutuklanan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hukuk Müşaviri olarak atandı.
Server Sinanoğlu
Server Sinanoğlu

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi’nde dikkat çeken bir isim yer aldı.

15 Temmuz 2022’de Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde alkollü şekilde kullandığı resmi araçla, yolun karşısına geçmeye çalışan 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölümüne neden olan ve tutuklanan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne atandı.

Sinanoğlu’nun yerine Gercüş Kaymakamı olarak ise Ağrı’nın Tutak ilçe Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: SERVER SİNANOĞLU’NUN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ DEVAM ETMEKTEDİR

Öte yandan Türkiye İçişleri Bakanlığı'ndan Server Sinanoğlu ile ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, "Server Sinanoğlu hakkında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi yapılmış, Gercüş Kaymakamlığı'na ise başka bir kaymakam ataması yapılmıştır. Kadrosu Taşra Hukuk Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu'nun görevden uzaklaştırma hali devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak gerek adli soruşturma gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi marifetiyle idari soruşturma sürmektedir" ifadeleri kaydedildi.