Yıldırım: Bazı yöneticiler süreci geçmişteki hesapları için kullanıyor

Yıldırım, dün gazete, televizyon ve internet haber sitelerinin genel yayın yönetmenleriyle yaptığı, 50’ye yakın gazetecinin katıldığı toplantıda önemli mesajlar verdi.

Haber Merkezi- Başbakan Binali Yıldırım, OHAL kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararmanelerle ihraç edilen akademisyenler hakkında konuştu. "Kurunun yanında yaş da yanıyor olabilir" diyen Yıldırım, "İntikam değil adalet diye ilk gün söyledik. İmzasız ihbar mektupları işleme konulmasın dedik. Bazı yerlerde bunun dikkate alınmadığını duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, dün gazete, televizyon ve internet haber sitelerinin genel yayın yönetmenleriyle yaptığı, 50’ye yakın gazetecinin katıldığı toplantıda önemli mesajlar verdi. Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in  köşe yazısına taşıdığı toplantıda, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapıldığı belirtiliyor.

Süreci bazı yöneticiler geçmişteki hesaplarını görmek için de kullanıyor

KHK'larla yapılan ihraçlara değinen Yııldırım, "Maalesef bu süreci bazı yöneticiler geçmişteki hesaplarını görmek için de kullanıyor." dedi. KHK ile  yapılan ihraçların kontrol edilip edilmediğine yönelik soruya yanıt veren Yıldırım, "Teker teker inceleme şansımız yok. ‘Şu şu kriterlere göre işlem yapın’ diyoruz. İki unsur var. Bölücü terör ilgili ve FETÖ ile irtibat unsur. Gönlümüz arzu ediyor ki, hiç hata yapmayalım. Ama büyük bir travma ve olayda hatalar oluyor mu? Oluyor. " ifadelerini kullandı.

"Hayır diyen teröristtir söylemi değişti mi?" sorusuna yanıt veren Yıldırım,  "Aslında söylemde değişiklik yok, baştan beri yok. Benim dediğim, ‘bölücü örgütler hayır kampanyası yapıyor, CHP de buna katılıyor, onları sevindirmesin’ dedim. Buna katılarak hayır kampanyası yapılmasın." diyerek söylemi savundu.

Yıldırım'ın Hürriyet gazatesinde yayımlanan açıklamalarının devamı için tıklayınız...