Kral Selman’ı öldürmek istediler

Malezya’da Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz’e suikast hazırlığı içerisinde olduğu belirtilen 4 Yemen, 2 Endonezya ve 1 Malezya vatandaşı tutuklandı.

Kürdistan24/Haber Merkezi- Malezya’da Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz’e suikast hazırlığı içerisinde olduğu belirtilen 4 Yemen, 2 Endonezya ve 1 Malezya vatandaşı tutuklandı.

Malezya polisinin verdiği bilgilere göre, tutuklanan 4 Yemenlinin yaşı 26 ile 33 yaşları arasında değişiyor.

Suudi Sebeq Gazetesinin haberine göre, tutuklanan kişilerin 3 ile 6 yıl arasında değişen zaman içerisinde Malezya’da yaşadığı ve DAİŞ ve Husilerle ilişkileri olduğu belirtildi.

Tutuklanan kişilerde bulunan sahte belge ve pasaportlarla birlikte ciddi miktarda paraya el konuldu.

Malezya Emniyet Genel Müdürü yaptığı açıklamada, tutuklanan Malezya ve Endonezya vatandaşlarının yaşının 28 ile 48 arasında değiştiğini, bu kişilerin öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla tutuklandığını ifade etti.

Ayrıca, Suriye’de DAİŞ’le irtibata geçip Türkye’ye geldikten sonra sınır dışı edilen 48 yaşındaki çiftçi bir Endonezya vatandaşının da tutuklananlar arasında olduğu belirtildi.

Malezya Emniyet Müdürü, sanıkların bomba yüklü bir otomobil ile Kral Selman’ın aracının geçiş güzergâhında patlama yapmayı planladığı ve Kral’ın Malezya ziyaretinden bir gün önce oplis tarafından tutuklandığı dile getirdi.