Bolu’da 4,8 büyüklüğünde deprem

Bolu'da 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

HABER MERKEZİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Bolu'da saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Çevre illerde de hissedilen deprem, yerin yaklaşık 8,13 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Sarsıntının hemen ardından çok sayıda vatandaş yaşadıkları kısa süreli korkunun ardından cadde ve sokaklarda vakit geçirdi.

AFAD BAŞKANI SEZER: OLUMSUZ BİR DURUM BULUNMUYOR

AFAD Başkanı Yunus Sezer, depreme ilişkin açıklamasında “Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir” dedi.

BOLU VALİSİ KILIÇ'IN AÇIKLAMASI

Bolu Valisi Erkan Kılıç, saha taraması gerçekleştirildiğini belirterek, "Şu ana kadar gelen herhangi bir olumsuzluk yok" diye konuştu.

Kısa süreli bir sarsıntı hissedildiğini aktaran Kılıç, "Çok şükür olumsuz bir durum yok. Geçmiş olsun" ifadesini kullandı.

Bolu Valiliğinin sosyal medya hesabında yer alan paylaşımda ise "İlimizde saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası tüm ekiplerimiz sahada tarama çalışmalarına ivedilikle başlamış olup şu ana kadar resmi makamlara iletilen herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun" ifadelerine yer verildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay da Bolu'da meydana gelen depremin Düzce'de de hissedildiğini dile getirerek, "Panikleyerek korkan çocuklarımızı evlerine gönderiyoruz. Okullarda eğitime bugünlük ara verdik" diye konuştu.

“İSTANBUL'DA OLUMSUZ DURUM İHBARI ALINMADI”

Ayrıca İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarının alınmadığını bildirdi.

Yerlikaya, açıklamasında, "13.55'te Bolu merkezli AFAD verilerine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmamıştır. Allah ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun" ifadelerini kullandı.