O Ses Türkiye’nin şampiyonu Dodan

Haber Merkezi

O Ses Türkiye'nin 6. sezon şampiyonu belli oldu. Milyonlarca kişi tarafından izlenen O Ses Türkiye finalinde Hadise'nin takımında yer alan Kürt sanatçı Dodan Özer, şampiyon oldu.

Geçtiğimiz günlerde yarı finali yapılan O Ses Türkiye'de 6 yarışmacı finale çıkmaya hak kazanmıştı. Jüri'de Murat Boz, Hadise, Sibel Can, Gökhan ve Hakan kardeşlerin yer aldığı O Ses Türkiye'nin finalinde 6 ismin söylediği şarkılar ve performanslarla izleyicileri adeta coşturdu.

Gerçekleştirilen performansların ardından final yolunda son 4 kişi için halk oylaması gerçekleşti. Yapılan halk oylamasının ardından finalde son 4'e kalan isimler Hadise'nin takımından; Dodan ve Taylan ile Gökhan-Hakan'ın takımından; Resul ve Keremhan şampiyonluk için yarıştı. Böylece Sibel Can'ın da son yarışmacısı olan Burhan Çatılı elenmiş oldu.

DODAN KİMDİR?

Uzun süreden beri yaptığı şarkılar ve geleneksel Kürt müziği eserlerine getirdiği yeni yorumuyla Kürt müzikseverlerin repertuarına girmeyi başaran Dodan, 1979’da Muş’un Varto ilçesinde dünyaya geldi. 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project adlı grubu kuran Dodan, müzik dünyasına da giriş yaptı.