Ekrem İmamoğlu’ndan Akşener yanıtı

Akşener’in sözleriyle ilgili bir soruya yanıt veren İBB Başkanı İmamoğlu, “Her şey çok güzel olacak. Biz her zaman görüşüyoruz” dedi.
Foto: Arşiv
Foto: Arşiv

HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Haliç Tramvayı açılışına katıldı.

Açılış törenindeki konuşmalarının ardından İmamoğlu, gazetecilerle bir araya geldi.

YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Yerel seçimler yaklaşırken İBB'ye yeniden aday olması beklenen İmamoğlu'na "Aday mısınız?" diye soruldu. İmamoğlu bu soruya şu yanıtı verdi:

"Yola çıktığımı ifade edebilirim, adayım demek hadsizlik olur. Çünkü adaylığın koşulları var. Sizi aday gösteren yapılar var, partiniz var. Ben ilçe başkanlığından gelme biriyim. Neyin nasıl ifade edileceğini bilirim. Ben yola çıktığımı ifade edebilirim. Zamanı gelince konuşulur."

MERAL AKŞENER SORUSU

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'na İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Ben İmamoğlu ve Yavaş’ın, Türk Milleti’nin çağrısına yanıt vereceğini sandım. Onlara ateşten gömleği giydirmeyi beceremedim" sözleri hatırlatıldı.

İmamoğlu, bu hatırlatmanın üzerine "Her şey çok güzel olacak" yanıtını verdi. Meral Akşener ile görüşme yapıp yapmadığına ise İmamoğlu, "Biz her zaman görüşüyoruz" dedi.

AKŞENER: ORTAK ADAYA KAPALI DEĞİLİZ

Bu arada Meral Akşener, partisinin sözcüsü Kürşad Zorlu'nun İstanbul ve Ankara'da kendi adaylarını çıkaracaklarına yönelik açıklaması hakkında, "Bu, onun temkinli üslubudur. Tedbiren böyle bir şey söylemeyi uygun görmüştür. Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir" dedi.