Devlet Bahçeli bir kez daha AYM'nin kapatılması çağrısında bulundu

HABER MERKEZİ 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtaya desteğini vurgulayarak, Anayasa Mahkemesinin (AYM), bazı kararlarıyla PKK'nin kurtarıcısı haline geldiğini, ya kapatılması ya da yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan Bahçeli, “Ara sıra keyfi yeterse boş zamanlarında İstanbul’a uğrayan Büyükşehir Belediye Başkanı’nı evine göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin AYM kararını tanımamasına değinen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Bu mahkeme, TİP'ten vekil seçilen ve Gezi Davası'ndan 18 yıl kesinleşmiş hükmü bulunan Can Atalay için hak ihlali vermiştir. 3 ay gibi kısa bir sürede karar vermesi ister istemez HDP'nin kapatılması davasında neden hala karar vermediğini akıllara getirmektedir.”

“Anayasa Mahkemesi adalet ve hukuk düzeninin safrası ve sancısıdır.” diyen Bahçeli, Yargıtaya desteğini vurgulayarak, AYM’yi PKK ve HEDEP'yi desteklemekle suçladı.

AYM'nin bazı kararlarıyla PKK'nin kurtarıcısı haline geldiğini belirten Bahçeli şöyle devam etti: 

“AYM, zulmün yanında, milletin karşısında bir mihrak olarak sivrilmiştir. PKK'ye para aktarılmasının önünü açan AYM'dir. Terörist Demirtaş hakkında hak ihlali kararı veren AYM'dir. Dağda, ovada başını ezdiğimiz hainlerin sırtını sıvazlayan AYM'dir. Bu mahkeme böyle giderse Fetullah Gülen ile Murat Karayılan'a da hak ihlali ile kucak açacaktır. Bize göre Yargıtay 3. Dairesi, görevinin gereğini eksiksiz yapmıştır. Sorun yumağının merkezinde AYM'nin lekeli kararları bulunmaktadır.”

AYM Başkanı Zühtü Arslan’a "Cesaretin varsa Kandil'e git." diyen Bahçeli, “Mahkeme başkanı objektifliğini kaybetmiş, milli birlik ve kardeşliğe cephe almıştır. Karşımıza iki seçenek çıkmaktadır; ya AYM kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalı.” dedi.