Akşener'den iddialara yanıt: "Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım"

HABER MERKEZİ 

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinde yaşanan ve kasadan kaybolduğu ileri sürülen 132 milyona yönelik ailesinin hesaplarının incelendiği iddiasını kabul ederek, "Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım." dedi.

Meral Akşener, Şile'de düzenlenen istişare toplantısının açılışında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partisinden ayrılan milletvekillerine sitem eden Akşener, ayrılan isimlerin Halkların Eşitlik ve Demokrasi  Partisi’nin (HEDEP) öne sürmesine ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

“Milletvekili seçilirken hiç HEDEP ile ilgili her hangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı, sonra nedense birden HEDEP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HEDEP ile bir yakınlığımız varmış gibi… her giden arkadaş millete hesap vermek yerine hayal kırıklığına uğrattığı seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih ettiler. Buna rağmen ben bu insanların hakkında konuşmadım.

Bu kişilerden biri MHP'ye (Milliyetçi Hareket Partisi) gitti. ‘Gördüğüm lüzum üzerine' diyerek… üç arkadaş AK Parti'ye gitti, diğer arkadaş hiçbir yere gitmedi. Bir arkadaşımız da parti kurdu, bir arkadaşımız da seçime yakın gitti. Onun niye gittiği hakkında HEDEP üzerinden konuşmakla beraber halen bir fikrim yok. Bu çerçevede benim hayata, siyasete bakışım insanların durumuna, tutumuna saygı göstermektir. Dolayısıyla bu saygıyı karşı tarafın da size göstermesi gerekir. Bize derken  seçmenine göstermesi gerekir. Bunların her biri izaha muhtaç işlerdir.”

Parti içindeki kayıp para ddialarıyla ilgili de konuşan Akşener, "Benim değil eşimin ve oğlumun hesapları gayrı resmi kontrol edildi. Bu doğru. Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım." dedi.