Özgür Özel'den seçim açıklaması: Yüzde 35’i geçeriz

Özgür Özel
Özgür Özel

HABER MERKEZİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye'deki muhalefeti birleştirip belediye seçimlerini AK Parti’ye karşı kazanmayı hedeflediklerini belirterek, CHP’nin oylarını yüzde 35’in üzerine çıkaracaklarını bildirdi.

Özgür Özel, yerel bir kanalayaptığı açıklamada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti seçmeninin bile CHP’deki değişimden etkilendiğini kaydeden Özel, şu ifadeleri kullandı:

‘‘Dört yıl daha AKP iktidarına katlanmak istemeyen bütün seçmenin sandığa gelip muhalefet destek vermesi gerekiyor. Toparlanan bir muhalefet olacağız. Yerel seçimlerde elde edilecek bir başarı, psikolojik üstünlüğün muhalefete geçmesine neden olacak. İktidar, 4 yıl seçim yapmadan duramaz.  Ama o 4 yıllık süre seçimsiz de geçse bizim partiyi büyütmemizin önünde bir engel yok. Bence demokrasinin önündeki en büyük engel, sürekli seçim fırtınasına maruz kalmış olmak. O zaman partiler cesurca adımlar atmak yerine, ‘Seçim var şimdilik o da beklesin bu da beklesin’ noktasına geliyor.”

Özel, “Ben önümüzdeki 4 yıllık sürecin sonunda CHP’nin oylarını yüzde 35’in üzerine çıkaracağını düşünüyorum.” dedi.

Kayyuma “kökten” karşı olduklarının altını çizen Özgür Özel, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) ile Ak Parti arasında görüşmeler olduğu yönündeki iddiaları “çok tehlikeli” bulduğunu söyledi.