HEDEP'li Bozan: Öcalan özgür olmadan Kürt halkı özgür olamaz

HABER MERKEZİ 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Milletvekili Ali Bozan, Kürtlerin özgürlüğünün PKK lideri Abdullah Öcalan'ın özgürlüğüne bağlı olduğunu belirtti.

Ali Bozan, Akdeniz Adana Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Akdeniz Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Adana'nın Seyhan İlçesi’nde bir otelde düzenlenen dayanışma yemeğinde konuştu.

Dayanışma yemeğine, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üye ve yöneticileri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sultan Özcan, HEDEP Mersin Milletvekili Ali Bozan ve çok sayıda kişi katıldı.  

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünü istediklerini belirten HEDEP’li Milletvekili Bozan, "Sayın Öcalan özgür olmadan biz durmayacağız, mücadelemize devam edeceğiz. Tutsak arkadaşlarımız özgür olmadan biz durmayacağız, mücadelemize devam edeceğiz. 24 yıldır İmralı Cezaevi'nde bir tecrit devam ediyor. 34 haftadır bu ağır tecrit aralıksız olarak Sayın Öcalan üzerinde devam ettiriliyor. 3 aya yakındır partimiz bir eylem başlattı. Bu eylem sadece tecridin kaldırılması değil, bu çalışma Sayın Öcalan'ın özgürlüğü içindir.” ifadelerini kullandı.

“Mecliste halkımız adına Sayın Öcalan'ın özgürlüğünü isteyeceğiz.” diyen Ali Bozan,  “Kürt Halk Önderi özgür olmadan halkımız özgür olamaz. Biz tecridi ya kaldıracağız ya kaldıracağız." diye konuştu.