Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın hedefini açıkladı: Şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tekrar buluşturacağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hedefimiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tekrar buluşturmaktır." dedi.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılan Erdoğan, açıklamalarda bulundu.

Son Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısını 24 Ağustos'ta büyük kongreden önce gerçekleştirdiklerini anımsatan Erdoğan, aradan geçen süre zarfında ülke, millet, demokrasi ve partileri açısından önem taşıyan pek çok kritik gelişmeyi geride bıraktıklarını söyledi.

Kongrenin ardından 31 Mart seçimleriyle ilgili hazırlıkları çok daha yoğun bir şekilde başlattıklarını ifade eden Erdoğan, "Yarın kamu görevlilerinin istifa süreci doluyor. Meclis üyeliği için başvuruları 3 Aralık'a kadar alacağız. Milletimizin huzuruna en doğru, en isabetli, en gayretli isimlerle çıkmanın çabasındayız. Temayül yoklamalarıyla, saha araştırmalarıyla, istişarelerle, görüşmelerle, partimize mahsus diğer yöntemlerle adaylarımızı belirleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kampanya ekipleriyle çalışmalara başlayarak Cumhur İttifakı ortakları MHP ile görüşmelerine karşılıklı anlayış ve saygı içerisinde devam ettiğini belirten Erdoğan, “Milli irade düşmanlarına karşı 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz." dedi.

Önümüzdeki yerel seçimlerde partisinin ve Cumhur İttifakı'nın hedeflerini açıklayan  Erdoğan, "Gayemiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tekrar buluşturmaktır. Alışmışlar 'tıpış tıpış bize oy vereceksiniz' demeye, şehirlerine hizmet etme gereği bile duymuyorlar." ifadelerini kullandı.

Grup toplantısında ilan ettikleri "Yeniden İstanbul"un bu mücadelenin parolalarından biri olacağını belirten Erdoğan, "Dünyanın göz bebeği olan İstanbul, CHP zihniyetinin elinde eski günlerini mumla arar hale geldi. Ortaya bir eser koyamadıkları gibi bizim başlattığımız ve belli bir aşamaya getirdiğimiz projeleri bile devam ettiremediler. Eskiyen reklam panolarını yenilemekten başka bir icraatları yok. AK Parti döneminde, sakinlerinin yaşamaktan huzur duyduğu aziz İstanbul, ne yazık ki CHP'li iş bilmezlerin yönetimi altında İstanbulluları yoran bir şehir haline dönüştü. Aynı vahim tablo diğer tüm CHP'li belediyeler için de geçerlidir.” diye konuştu.